Grupa 0

Ta grupa krwi jest najstarszą grupą krwi na świecie, około 43% populacji ma tę właśnie grupę. Przodkowie osób tej grupy musieli walczyć i polować, aby przetrwać, dzięki czemu grupa 0 może śmiało spożywać mięso w każdej ilości oraz cechuje się sporą wytrzymałością fizyczną. Oznacza to również, że osoby z grupą krwi 0, potrzebują intensywnych ćwiczeń, aby utrzymywać prawidłową wagę. Kolejnymi zaletami posiadania grupy 0 jest silny układ immunologiczny i system trawienny. Dzięki temu, że posiadają wysoki poziom kwasu żołądkowego, bez przeszkód przyswajają mięso.

Osoby z tą grupą krwi podatne są na schorzenia układu odpornościowego: zapalenia jelitowe, artretyzm, zmęczenie. Dodatkowo, u tych osób hormon tarczycy wytwarza za małą ilość jodu, więc wskazane jest, aby jadły algi, wodorosty morskie i owoce morza, które zawierają duże ilości tego pierwiastka.

Nie zalecane są białka pochodzenia roślinnego i produktów mlecznych, ale lekarze i dietetycy polecają osobom z grupą 0 spożywanie jogurtów naturalnych w zależności od potrzeb i tolerancji laktozy, od czasu do czasu jajka, a także fasolę i niektóre rośliny strączkowe.

Grupa 0 nie toleruje wyrobów z pszenicy. To pszenica właśnie w największej mierze odpowiada za nadwagę u przedstawicieli grupy krwi 0. Na szczęście, w menu tych osób mogą znaleźć się inne zboża i ich przetwory, także orzechy, które są źródłem błonnika, witamin i minerałów.

Podobnie jak w poprzednich grupach i tutaj zalecane są warzywa, zwłaszcza te z witaminą K, która wspomaga krzepnięcie krwi, czyli wskazane są głównie brokuły, szpinak i jarmuż. Podobnie z owocami. Grupie 0 zaleca się najbardziej owoce pomarańczowe i niebieskie, czyli m.in. figi i śliwki, natomiast nie zaleca się spożywać niektórych melonów. Bardziej zaleca się picie soków warzywnych niż owocowych, które oczywiście lepiej przygotowywać w domu i pić zaraz po przyrządzeniu. Za to przedstawiciele grupy krwi 0 powinni zrezygnować z kawy i czarnej herbaty i zamiast tego pić różnego rodzaju herbaty ziołowe oraz zielone.